WTCC hírek

WTCC Hírek - Michelisz maga volt a Honda! (Videókkal!)

Félelmetesen magabiztos Michelisz győzelem Szuzukában! Mind a két gyári autó kiesett, mámorító siker a Zengő csapatnál. Norbi átveheti a tökéletes versenyző képző diplomáját, végérvényesen felnőtt, hogy a vébé címre törhessen. Summa cum laude!

WTCC Hírek - Esélyesként lefeküdni

Ez az egyik legszebb dolog, amit autóversenyző átélhet. Kevesek kiváltsága. Amikor úgy szállsz ki a Civicből, hogy baráti és ellenfél kezek paskolnak, körülötted pörögnek a kamerák, a karodnál fogva húznak a sajtó elé, cserébe, kapsz egy palack Eviant, 0.25-öst, persze, csak ésszel.

WTCC Hírek - Michelisz Norbi hatalmas pole-ja! Ezredre a pályacsúcstól!

Ezt hiszitek? Japánban egy privát magyar csapat és tehetséges versenyzője viszi sikerre a Hondát. Ok, Tarquini és Monteiro is talán taktikázott, de Muller ne már, hogy taktikából vérzett el. Holnap rendezik a kétszázadik WTCC futamot. Japánban, a Honda birodalmában, egy Hondában, a kormány mögött egy magyar fiúval, a poleban!

WTCC Hírek - Kezdetét vette a szuzukai versenyhétvége (videóval!)

Nyugi! Nincs baj, legalábbis nem akkora, hogy a 19. helyen kellene végeznünk. Más tészta, hogy a mi edzésünk korábban ért véget, Norbi sajnos kicsúszott, és nem indulhatott már újra. Ő volt az utolsó piros zászlós…

WTCC Hírek - Senki nem érti, de megint verseny lesz!

Nem azt nem érti senki, hogy verseny lesz, hanem, hogy miért egy 53 másodperces pályán, immár harmadik éve? Ráadásul Japánban, ahol semmi sem lehetetlen. Nem reptér, nem hegyi futam, nem vidámpark, ez maga a szuzukai japán F1 pályából lekerekített libalegelő.

WTCC Hírek - Norbi a 3. helyen futott be Muller előtt, a második futamon!

A futamot Tarquini nyerte, a három Civic emlékezetes hétvégét zárt, mind a két futamon sikerült elérni a dobogót, sőt, jött egy győzelem is. Norbi szenzációsan védekezett Muller előtt, izgalmas volt, de nagyon!

WTCC Hírek - Az utolsó dominó a sorban, Michelisz Norbi a 22. helyen végzett az első sonomai futamon

Feladat teljesítve, autó karcmentes, bár a köridők alapján az ötben lett volna a helye. A futamot Kozlovszkij Ladája mögül nézte Michelisz a 22 helyen. Már ameddig ellátott.

WTCC Hírek - Michelisz Norbi fél másodperccel gyorsabban kelt mindenkinél!

Gyönyörű, impozáns nyitány, egy kis fékkoptatás, egy kis futómű tesztelés, laza körözgetés a kelő nap fényénél Amerikában. Így, a hazai naplementében, alig tudjuk elképzelni, hogy ott még reggel van és egy magyar legény sikerére ébredt a helyi kakas.

WTCC Hírek - Michelisz a hetedik helyen zárta a verseny-lassulást!

Az ügyesen kifocizott 7. időhöz a motorcsere miatt hozzá kell adnunk tíz helyet, ez ugye 17. A második futam már a negyedik helyről várja. Nehéz lesz a dobogó, de nem reménytelen.

WTCC Hírek - Sonoma második szabadedzés: Megvagytok!

Michelisz 2. és a legjobb hondás a második szabadedzésen! Nem kérdés, jó irányba indultunk, és talán most a gumik is velünk voltak. Tarquini 4., Monteiro még mindig szenved a 18.helyen.

WTCC Hírek - Sonoma első szabadedzés: A hetedik hely jobb, mint a nyolcadik?

Aligha, csak azért tudtunk előrébb lépni a tegnapi teszthez képest, mert Monteiro most gyengélkedett és csak a 17. lett. Tarquni négy súlyos tizeddel előttünk és tudom, hogy ez fáj a legjobban. A Civic tehát tudja azt a tempót, csak mi nem tudjuk, hogyan csinálja? Persze, ez a szép ebben játékban

WTCC Hírek - Sonoma kemény! (videóval!)

Mindent érteni fogtok, ha megnézitek ezt a videót. Gokart fíling, technika, erőnlét, jelentős por társaságában. Nem volt jó látni Norbi tanácstalan arcát, ami még némi ideggel is párosult, amikor nem tudja, hova kellene nyúlni, mert, amúgy minden rendben.

WTCC Hírek - Michelisz Norbi nyolcast dobott elsőre!

Monteiro nyerte a sonomai tesztet, a másik Honda Tarquinivel az ötödik. Így, a végére a bekapott hat tized annyira nem esett jól. A nyolcadik körben még Michelisz volt a P1.

WTCC Hírek - Motort kell cserélni Michelisz autójában!

Ez az attrakció, sajnos, az első futamot többé-kevésbé hazavágja a büntetés miatt, de a másodikra már érdemes taktikázni. Tízhelyes rajtbüntetés lesz a vége, ugyanakkor egy fitt motorral vágunk neki a versenytávoknak, ami Argentínában nagyon kellett volna.

WTCC Hírek - Zengő Motorsport: Szép emlékű Kalifornia!

Az utolsó gólyák ma repültek a csapat után. Remélem, nem járnak úgy, mint az Egyiptomban elfogott társuk, amit kémnek néztek vámosok. Meg van, ahogy a gólya éppen veszi elő az útlevelét és lebukik?